قدم ۱اپلای: جستجوی دانشگاه های هدف و رشته های مرتبط

قدم اول در اپلای در دانشگاه های خارج کشور، قدم اول در اخذ پذیرش تحصیلی، تحصیلات بین المللی

مشاوره اپلای را از مشاوران موسسه اپلای پدیا بخواهید. ما در این قسمت از وبسایت مراحل مشاوره بورسیه تحصیلی را به صورت گام به گام تشریح کرده ایم تا شما خواننده گرامی از اولین تا آخرین مرحله ای که

اپلای و نام نویسی در دانشگاه ها از کشورهای مختلف می تواند متفاوت باشد. برای مثال اپلای در دانشگاه های استرالیا و نوزلند از لحاظ زمانی و ددلاین اپلای با دانشگاه های ایالات متحده متفاوت است.

(برای مثال برخی ددلاین ها و سررسید اپلای در کشورهای مختلف در راهنمای سوالات متداول اپلای و نام نویسی در دانشگاه های خارج از کشور آمده است.)

زمان و تاریخ سر رسید اپلای، همچنین برای مقاطع مختلف نیز دارای گوناگون است. برای مثال، دانشگاه ها و موسسات علمی – تحقیقاتی اغلب ترجیح می دهند که در زمان های جداگانه اقدام به جذب و پذیرش دانشجویان بین المللی در مقاطع کارشناسی و مقاطع تحصیلات تکمیلی نمایند.

به صورت کلی دانشجویان بایست نسبت به پارامترهای اساسی ذیل، در سر رسید نام نویسی و اپلای در دانشگاه ها تفاوت و وجه تمایز قائل باشند.

۱- منطقه جغرافیایی که دانشگاه در آن قرار دارد.

۲- مقطع تحصیلی که اپلای می کنید.

۳- پارامترهای شخصیتی هر فرد،

۳- ددلاین های زود از موعد برای موقعیت های بورسیه و فاند تحصیلی

زمان مورد نیاز برای اپلای در دانشگاه های بین المللی

بسیاری از دانشجویان در مشاوره اپلای این سوال مهم را در ذهن دارند؛ که پروسه اپلای و نام نویسی دانشگاه های خارج از کشور نیاز به چقدر زمان خواهد داشت؟ با توجه به موارد عدم قطعیت مورد بحث در ابتدای این نوشته، می توان گفت که زمان دقیقی قابل پیشبینی نیست. 

زمان مورد نیاز برای اپلای در دانشگاه های بین المللی در حالت نرمال (مشاوره اپلای)

در هر صورت و علی رغم پیچیدگی های بوجود آمده از عدم قطعیت هایی مثل اپلای برای فاند و بورسیه، ددلاین و سررسید بسیاری از دانشگاه ها در حال آمدن و رد شدن به صورت سیکلی/سالیانه می باشد. دانشجویان بایست در کوتاه ترین زمان ممکن، حداکثر بهره برداری را از موقعیت های پیش رو داشته باشند. در حالتی که همه چیز نرمال باشد؛ نظیر فراهم بودن اطلاعات در دسترس، برای اخذ تصمیمات و انتخاب ها برای یک دانشجوی معمولی، تسلط نسبی و قابل قبول دانشجویان و دانش آموزان در زبان انگلیسی، از دوران دبیرستان، می توان یک حالت ایده آل را برای پروسه صفر تا صد اپلای متصور بود. که در فلو چارت ذیل به نمایش در آمده است. این نمودار زمان بندی، می تواند الگویی مناسب برای دانشجویان و دانش آموزان سخت کوش باشد. در ادامه مشاوره اپلای ، دو مطلب ذیل را حتما مطالعه نمایید.

مزایا و محاسن تحصیلات بین المللی که توجیه کننده است

آمار و ارقام قابل توجه از تحصیلات بین المللی (پروژه اطلس)

ما سعی کرده ایم، تفسیر و روایت خود را از این مراحل بیان نمائیم. تا راهنمایی کوچک و اولیه باشد خدمت دانش آموزان و دانشجویان مشتاق تحصیلات بین المللی، مهاجرت تحصیلی. امید است که مفید واقع شود. 

پروسه و مراحل اپلای در دانشگاه های خارج از کشور - قدم اول، جستجو برای تعیین رشته و انتخاب دانشگاه
مشاوره اپلای و مراحل گام به گام دریافت بورسیه تحصیلی

گام نخست در پروسه اپلای و اخذ پذیرش از دانشگاه های خارج از کشور

تسک ۱- Task 1

جستجو و آشنایی با منابع راهنما و مرجع معتبرجهت پیدا کردن دانشگاه یا کالج در خارج از کشور، یکی از کلیدی ترین گام های اساسی در اپلای می باشد.  بسیاری از مشاورین تحصیلات بین المللی آنرا گام نخست می دانند. از طرفی چون یافتن کالج/دانشگاه هدف از طرفی، پیدایش رشته های متنوع و جدید آکادمیک، باعث شده که دانشجویان زمان قابل توجهی را به آن اختصاص دهند. 

در ادامه و در پیوست این نوشته، دو فایل راهنما به زبان انگلیسی برای علاقمندان تهیه شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می شود که این فایل ها را مطالعه نمائید. این دو فایل راهنما در مورد انتخاب رشته در دانشگاه های خارج از کشور می باشد

همچنین تست های شخصیت شناسی، یا روانشناسی شخصی، در بعضی موارد به کمک دانشجویان می آید. این تست ها معمولا طراحی شده اند تا تعیین نمایند که دانشجویان چه مهارت هایی دارند. و بر اساس توانمندی ها و پتانسیل های موجود چه مشاغل و حرفه هایی برای آنها مناسب است.

بعنوان مثال: تست استعداد یابی شغلی جهت مشخص کردن رشته تحصیلی، مورد استفاده بسیاری از دانشجویان قرار می گیرد. 

Career Aptitude Test

چنانچه دریافت فاند و بورسیه تحصیلی نیز از پیشنیازهای تحصیل در خارج از کشور باشد. یعنی دانشجو Financial Dependent یاشد، یافتن موقعیت های تحصیلی در خارج از کشور، کمی پیچیده تر می شود. چرا که  نیازمندی ها و زمان سر رسید اپلای در موقعیت بورسیه تحصیلی برای دانشجویان حائض اهمیت خواهد بود.   

تسک ۲- Task 2

از طرفی دانشجویان در این مرحله زمان قابل دسترس دیگری را نیز بایست به برنامه ریزی آموزشی و برنامه ریزی زمانی برای تست بسندگی زبان انگلیسی – آیلتس (IELTS) اختصاص دهند. برنامه ریزی آموزشی مربوط می شود به انتخاب محتوا و تکنیک مورد نیاز و متناسب با توانایی های یادگیری شما. برنامه ریزی زمانی نیز مربوط می شود به زمان در دسترس شما، تا زمان آزمون و میزان تسلط فعلی شما به زبان انگلیسی.  برنامه ریزی زمانی مربوط می شود به هدف در مثلث فراگیری اصولی زبان دوم. برای کسب اطلاعات بیشتر به راهنمایی به نام “تئوری های فراگیری اصولی زبان دوم از دانشگاه ایالتی آریزونا” 

نوشته شده درجولای 30, 2019 دراپلای و اپلیکیشن

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

Back to Top